O nás

Finga fingerboards je firma zabývající se ruční výrobou dřevěných fingerboardových desek, která byla založena v druhé polovině roku 2005, Petrem Ptáčkem, mistrem světa ve fingerboardingu pro rok 2013, 2014 a 2015.

První desky začínaly na lisech domácí výroby, ale s postupem času a vývojem dalších generací byla výroba mnohem přesnější a kvalitnější.

V roce 2007 jsme nabídku rozšířili i o kolečka Finga wheels, která zahltila český trh jako epidemie! Jejich rozvojem a zlepšováním jsme se zabývali po dobu necelých dvou let, přinesli 3 generace, ale bohužel vývoj byl tak časově náročný, že probíhal na úkor vývoje desek. Naším největším zaměřením vždy byly, jsou a budou dřevěné fingerboardové desky a proto jsme svět koleček opustili a soustředíme se pouze na desky.

Generace G5 byla nejdéle prodávaným tvarem, na trhu se s přehledem držela 4 roky. Nejvýznamnějšími změnami byly barevné vrstvy, větší šířka pro lepší ovladatelnost desky a designová prkna. V roce 2009 jsme jako první představili Finga Burned Letters, které vynikaly novou technologií laserového vypalování log do spodní vrstvy.

Aktuálně nejnovější generací jsou desky Finga SLIM, které jsme uvedli na trh v září 2011 po téměř ročním zkoumání. Významnou roli odehrál náš rozsáhlý team svými poznatky z intenzivního testování. Desky Finga SLIM vynikají vysokou přesností, všechny přípravky byly vyrobeny na CNC strojích, ale velká část výroby a dokončování stále probíhá ručně a s důrazem na preciznost. Více informací k deskám SLIM naleznete v E-Shopu.

Za dobu již sedmnáctileté existence se stále držíme mezi předními výrobci na trhu a navazujeme spolupráci se zahraničními firmami, jejichž produkty se snažíme dostat i na český trh.

Finga Oldschool - Cthulhu
530 ,-

Trucky Dynamic

nyní v prodeji!

Kolečka FlatFace

nyní v prodeji!

Fingerboard Death Match 2

15.8.2020 v Brandýsy nad Labem bude masakr!

novější příspěvky | starší příspěvky